piątek, 13 kwietnia 2012

Przesłanie legendarnego ojca Badeniego


Ostatnie przesłanie legendarnego ojca Badeniego

Ojciec Joachim Badeni to jedna z najciekawszych postaci polskiego Kościoła w ostatnim stuleciu. Legendarny dominikanin, niezwykły duszpasterz i mistyk - po prostu niesamowita postać.

Od czasu jego śmierci (a zmarł w opinii świętości i już trwają przygotowania do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego) minęły już dwa lata, ale wciąż jego publikacje czy zapisy kazań cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Z okazji drugiej rocznicy jego śmierci ukazał się niedawno ostatni wywiad, jakiego Ojciec Badeni udzielił tuż przed śmiercią. Warto sięgnąć po to jego ostatnie przesłanie...

Kliknij okładkę i zobacz ostatnie przesłanie legendarnego ojca Badeniego...Refleksje sędziwego dominikanina - dotyczące problemów wiary i Kościoła, mistycznego obcowania z Bogiem i rutynowego odprawiania mszy świętej, prawdziwej i dewocyjnej pobożności. 

Joachim Badeni OP (1912-2010) - legendarny dominikanin, z pochodzenia arystokrata, studiował prawo, walczył na frontach drugiej wojny światowej, w ostatnich latach wojny wstąpił do zakonu, współtworzył krakowskie duszpasterstwo akademickie Beczka i był duchowym opiekunem Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Swoim rozmówcom, współautorom książek i wychowankom przekazywał głęboką religijność, pogodę ducha i umiłowanie życia. Zmarł "w opinii świętości".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz