niedziela, 8 stycznia 2012

Z sercem jak na dłoni

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni - 20 lat grania
Książka Jurka OwsiakaOto książka o 20 latach "grania" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, niemal kalendarium jej działalności. Opowiada o skromnych początkach, oryginalnych pomysłach, nietuzinkowych postaciach, niezwykłych miejscach, a przede wszystkim o tym  jak obudzić w ludziach ducha i chęć pomocy i jak z zabawy dla wszystkich zrobić wielki pożytek dla "małych", czyli jak zebrać miliony na sprzęt ratujący życie dzieci. A wszystko zaczęło się od audycji, którą Jurek Owsiak prowadził w Rozgłośni Harcerskiej.

Autorem książki pod tytułem „Róbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni - 20 lat grania” jest Jurek Owsiak, pomysłodawca i współzałożyciel Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jest to barwna  opowieść o Fundacji jako o organizacji, ale też  jako o fenomenalnym ruchu społecznym, który niezmiennie od 1993 roku jednoczy Polaków ponad wszelkimi podziałami. Z kart książki dowiadujemy się, co zainspirowało twórców Fundacji, jak rok po roku zmieniała ona swoje oblicze na tle także dynamicznie zmieniającej się Polski. Wczytując się w kolejne rozdziały, możemy sięgnąć do pamięci, do historii, przypominając sobie obraz naszego kraju z pulsującym w rogu,  trwałym i cieszącym się coraz większym zaufaniem serduszkiem WOŚP. Możemy prześledzić drogę, jaką Orkiestra kroczyła od początku swojego istnienia, porównując Finał 1-wszy z 19-tym, przypominając sobie moment pierwszej licytacji Złotych Serduszek, moment powstania Przystanku Woodstock, czy uruchomienie pierwszego w Polsce serwisu internetowych aukcji charytatywnych.

Wydawcą książki jest Wydawnictwo Weltbild. Będzie ona jednym z motywów przewodnich jubileuszowego, 20-tego Finału WOŚP (8 stycznia 2012). Poświęcimy jej mnóstwo uwagi i czasu tak podczas tygodni poprzedzających Finał, jak i podczas transmisji finałowych zdarzeń w dniu zbiórki. Jest to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydawnictw w dotychczasowej historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która trwać będzie do końca świata i jeden dzień dłużej. 

Książka Jurka OwsiakaRóbta co chceta, czyli z sercem jak na dłoni - 20 lat grania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz